Добре дошли в MercedesBenz-Automorga.com! Регистрирането отнема няколко минути и е напълно безплатно, но ще ви даде повече възможности. Натиснете тук за да се регистрирате!
MercedesBenz-Automorga.com

Mercedesbenz-Automorga.com

Добре дошли, тук ще намерите нови, както и части втора употреба за всички модели Mercedes Benz. Части, които не са в наличност могат да бъдат и поръчани! Монтираните при нас части ползват гаранция.
Дата и час: Чет Фев 22, 2018 6:43 pm

Часовете са според зоната UTC

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Ное 10, 2014 6:24 am 

Здравейте колеги !!! Нов съм във форума и реших след като се допитах до повече от 5 майстора и всеки ми каза различно нещо да се допитам и до вас... Може пък някой да е имал същия проблем (опазил Господ). Та проблема е следния: :shock:
Купих колата направо с този проблем като в Bosch Service я закачихме на диагностика, гледаха я майсторите там, караха я и направиха следния извод... "Трябва да си смениш фиксатора момче и си готов". Първа скорост в 90% от случайте когато колата е напълно спряла не иска да влезе... Лоста е много хлабав и все едно не достига ход да включи предавката... (не е хъркане, нещо по-страшно е :mrgreen: ) чува се ужасяващ шум все едно зъбните колелета се жулят едно в друго... И все пак не е като да не включиш предавка и да изхърка за малко... Понякога се чува и много силно пукане, все едно се опитва да изхвърли предавката.... Друг майстор ми каза че трябвало да се регулира скоростния лост. Трети ми каза че жилата трябва да сменя.... И накрая стигнах до извода че трябва цялата скоростна кутия заедно със жила, включватели и всичките джаджи да бъде сменена :geek: ... което не ми се иска като цяло защото ще ми излезе маса пари .... Когато заваля дъжд на скоро и втора предавка започна да прави същите проблеми... Интересното е че когато колата е в движение и намалявам, след като скороста падне под 20 км/ч първа предавка влиза доста по плътно отколкото като е напълно спрял автомобила... Ако някой е патил от този скоростен проблем и даде някакъв съвет ще съм ви много благодарен ! Благодаря предварително :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 10, 2014 7:38 am 
Администратор
Аватар

Здравей колега,като вдигнеш махагона под скоростния лост се вижда механизма,а на него има фиксиращи гумени уплътнения ако те са износени ще имаш същите проблеми,поне на C classe до 2000год е така.Пиши ми откъде си и коя година е колата.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC